jégkorong szabályok

Ebben a cikkben megnézzük az alapvető szabályokat a játék a jégkorong.

A platform a mérete 56-61 m hosszú és 26-30 m széles. A sarkok lekerekítettek egy kör, amelynek a sugara körülbelül 8 méter. A platform körül kerítés, fa vagy műanyag ( „board”) fehér. Magasságuk -. 1,17 m zárja ki annak valószínűségét játékos sérülés, a felszínen a táblák, hogy teljesen sima. Ajtók, amelyen keresztül a játékosok találhatók a jégre, nyitott a külvilág.

Mielőtt a játék az edző ad a bírónak a résztvevők listáját. Minden csapatnak van 2 kapusok és 20 játékos. Miután a játék elindult, hogy a változások tilos. Ha a játék során a résztvevők közül néhányan nem elég (pl sérülések miatt vagy büntetéseket), majd megállt.
Berendezés tartalmaz egy hoki korcsolya, hokiütők, és a felső szerszám védőfelszerelés. Skate pengék biztonságosnak kell lenniük és a bot - fából, alumíniumból vagy műanyagból. Fárasztó egy jégkorong sisak a játék során feltétlenül.

A játék során a csapat kell egy kapus, aki helyettesíteni lehet egy másik résztvevő. Indítsuk el a játékot - dobja a korongot a középpontja az oldalon. Csapatok védi a kaput, és a változás őket, miután a fő időszakban.
Megsértése - az esetben, ha a rögzített fizikai kapcsolatba kerül az ellenfél bármilyen.

7. Van egy finom fajták: kicsi, pad Minor, nagy, fegyelmi, Végleges Fegyelmi egy szabaddobást, és a mérkőzés büntetést. Kisbüntetését - a játékos eltávolítjuk 2 perc megváltoztatása nélkül lehetőségek Pad Minor - a játékos küld a büntetőpadnál 2 percig. Nagybüntetést eltávolításával jár a játékos a területen, hogy vessen véget a játék. Ha a játékos egy időben, a kis és nagy finom, az utóbbi először kerül.

Ha a résztvevő kapott fegyelmi büntetést, akkor el kell távolítani a jégen 10 percig maradt a padon, amíg a büntetést, amíg azonnali leállítása a játékot. Fegyelmi vége előtt a játék, hogy a játékos kiesik a játékból, és ment az öltözőbe. Match büntetést - a játékos előtt eltávolították a végén a játék, és helyette egy tartalék. A kapus nem szolgálhatja a büntetéseket, ülve a büntetőpadra.

Szabnak ki bírságot a különböző betegségek, például, ha az egyik játékos az ellenfél tolt fedélzetén a könyökét. Azonban push a fórumon nem olyan helyzet, amelyben az ellenfél próbál csúszik a perem és a támadó, és beviszi a korongot „Szállítás” on board. Megsértése és a hit a végén a botot, a rossz támadás, az ellenfél támadás hátulról, elvágva (testhelyzet térdnél szintű ellenfelet, vagy alacsonyabb, az eredmény, hogy ő vagy esik térdre, vagy kupán a térd), kibír egy push, durvaság, küzdelem, üti a fejét , magas bottal, késlelteti egy ellenfél vagy klub, a játékosok támadás, amely nem birtokolja a korongot (úgynevezett blokkoló), rúgás, tolóerő, lábtartó, támadás a nyak vagy a fej.

Ha részt jégkorong nők, kell viselniük teljes álarc, amelyen keresztül nem tudja átadni semmilyen penge a bot vagy a korongot.

mező
Gyeplabda azonos foci. Ez - egy téglalap alakú jég pad, lekerekített sarkú, méretek. A szabályok szerint IIHF annak méretei képezik 58-30 méter, és a szabályokkal NHL -. 60,96 x 25,9 m emelt a kerületét lökhárítók magassága 120 cm - 122 cm.

kapu
A kapu szilárdan rögzítve a jégen, de ugyanakkor ők mozgatják sérülések megelőzése a játékosok. Méretek: 122cm - magasság 183 cm - hossza. A kapu lógott rács, tompítja az ütéseket.

parancsok
A csapat is 20-25 játékos, de a pályán az 5 mezőnyjátékos és 1 kapus, amelyek helyébe a 6. játékos. Csere játékosok zajlik a játék során, vagy ha abbahagyja a játékot. A túlóra, menj ki a pályán 4 játékos és egy kapus.

Az időtartam a játék
Match tart 3 alkalommal 20 perc szünetet 15 percig. Ha a mérkőzés játszott döntetlen, hosszabbítás írják elő, vagyis több időt a játék. Ha több időre van játszott döntetlen tartott golyókat, hogy van, a meccs utáni dob. A hosszabbítások és shootouts megállapított összeg külön, hanem része a verseny.

Time - out
A fő vagy kiegészítő játék ideje minden csapat vehet mennyi idő 30 másodperc. Edző kell jelölnie egy játékost, ami vonzó a főbíró egy kérés egy időkérés alatt a szokásos szünet a játékban. Főbírája értesíti a Jegyzőkönyvvezetőt. Ezután a játékosok két csapat a pályán, hajtott fel a padok. Bármely csapat időbe telik el az idő, hogy az azonos stop. De a második csapat, amely azt akarja, hogy időbe telik el, biztosították értesíti a főbíró, amíg véget ért az első timeout.

Les - les. Által kijelölt korongot és a támadó játékos mindkét korcsolyája az ellenfél end zone.
Assistant főbírája emeli a karját, és ha egy támadó játékos jön mosók vagy ő arra irányul, hogy az első a cél a játék leállt. A középső zónában van rendelve egy dobás. Ha megérinti a korongot nem, a játék folytatódik, de a les addig folytatódik, amíg az összes támadó játékos nem megy ki a területen, vagy ellenfelek korongot nem megy el ebből a zónából. Ha bármely feltétel a játékvezető asszisztens kell engednie a karját, és a csapat továbbra is játszani.
Les nem tekinthető, ha a játékos a korongot felhívja a hátsó előtt a korongot a területen. És ha a játékos a védekező csapat maguk dobja a korongot a terület az ő védelmében.

Bullitt
Bullet - egy szabaddobást, amely a büntetés vagy postgame. Hozzárendelni a golyók, és szükséges feltételeket 5 1 Miután mérkőzés állapota:

1. A korong volt kívül az érintett játékos védekező harmadban.
2. Egy játékos támadásokat figyeli mosó.
3. hiba fordult elő hátul.
4. Előre a játékos nem tudott gólt megsértése miatt.
5. között a támadó játékos és a kapus a védekező oldali játékos van.
6. A nyertes nem határozza meg, miután a fő és további időt mérkőzés.
Vannak más rendelkezések kinevezését golyót, kivéve megsértése harc közben, „egy az egyben”. Jellemző módon ezek közé tartoznak a különböző szándékos megsértését.

túlóra
A túlóra további játék ideje, hogy meghatározzák a győztes, ha az eredmény a mérkőzés volt a döntetlen. A szabályok szerint a jégkorong, felemelte az első gól. A túlóra, a pályán minden csapat fog játszani 5 játékos: 4 mezőnyjátékos és 1 kapus.